Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 5-6 maja uczniowie klas 4 i 5 byli na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Pierwszego dnia wszyscy dzielnie przeszli przez Szczeliniec Wielki – to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Zwiedzając często dosłownie przeciskaliśmy się pomiędzy skałami wąskimi szczelinami. Ponadto zwiedzaliśmy Kaplicę Czaszek – zabytek sakralny znajdujący się w Kudowie-Zdroju, w dzielnicy Czermna, Kudowę Zdrój i park zdrojowy. Kolejnym uzdrowiskiem, które zwiedzaliśmy była Polanica Zdrój, to również miejsce noclegu. Drugiego dnia przeszliśmy labirynt Błędnych Skał, w którym podobnie jak w Szczelińcu nie zabrakło wąskich i niskich przejść, które były wielką atrakcją. Następnie udaliśmy się do Wambierzyc, gdzie mieliśmy okazję podziwiać jedną z najstarszych w Polsce szopek ruchomych oraz Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Całość zwiedzania uzupełniło kupno pamiątek, lodów i gofrów. W drodze powrotnej obowiązkowy postój w McDonald’s.

Wycieczka była bardzo udana i bogata w atrakcje.

Już planujemy następną!

20220505_115821560

Skip to content