Wycieczka do Opola

Dnia 15 października uczniowie klas IV i V brali udział w wycieczce do Opola.

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora uczniowie obejrzeli spektakl pod tytułem: „O mniejszych braciszkach Św. Franciszka”. Była to bajkowa i pełna humoru opowieść o przygodach Franciszka z Asyżu. W tej sztuce Św. Franciszek wędruje po świecie i na swojej drodze spotyka ludzi i zwierzęta. Dla wszystkich jest dobry: godzi skłóconych, pociesza smutnych, rozbawia ponurych. Obok aktorów na scenie wystąpiły także lalki przedstawiające zwierzęta.

 W Muzeum Wsi Opolskiej na ogromnym zielonym terenie zobaczyliśmy kompletnie zrekonstruowane zagrody z drewnianymi chatami, do których można było wejść. Poza domami znajdują się tam zabytkowe, drewniane budynki użyteczności publicznej: kościół, kapliczki, wiejska szkoła, karczma, a nawet kuźnia i dwa wiatraki. Pobyt tam umożliwił nam przeniesienie się w czasie.

W trakcie wycieczki zwiedzaliśmy także Opole, jego ciekawe zakątki wraz z legendarnym opolskim Amfiteatrem Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki. Dzięki niemu Opole zyskało miano Stolicy Polskiej Piosenki.

Wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

 

 

Skip to content