PEDAGOG SZKOLNY POLECA: „Moje dziecko” -Dorota Zawadzka

To jak odpowiedzialne i trudne jest wychowanie dziecka wie każdy rodzic.

Nawiązując do słów Janusza Korczaka: ,,Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli”.


Chciałabym polecić serię książek  Doroty Zawadzkiej pt. ,,Moje dziecko cz. I i II” znanej z programów ,,Superniania” i ,,Świat według dziecka”.

Autorka podpowiada jak radzić sobie z problemami dzieci w wieku 6 -12 lat. Pisze o dojrzewaniu, okazywaniu uczuć, podejmowaniu samodzielnych decyzji, uzależnieniu od  Internetu, o tym, jak rozwijać w dziecku pasje, jakie stosować wobec niego kary i nagrody i jak być dla niego autorytetem. Książka ta sporo miejsca poświęca szkole….Pierwsza pozycja, która tak dogłębnie zajmuje się problemami wychowania dzieci w wieku szkolnym. Polecam.