Głośne czytanie w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej

18 czerwca  Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej odwiedziły starsze dzieci z Przedszkola w Łęce Opatowskiej, które wzięły udział w plenerowym głośnym czytaniu oraz lekcji bibliotecznej. Głośne czytanie jest jedną z metod zachęcających do spotkań z lekturą, stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, naucza wartości, pobudza wyobraźnię dziecka. W trakcie głośnego czytania dzieci wysłuchały jednej z przygód Kici Koci, bohaterki książek autorstwa Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w pociągu”. Nawiązując do książki, można było przeprowadzić z dziećmi pogadankę o podróżach pociągiem i zbliżających się wakacjach. Druga część spotkania odbyła się w samej bibliotece, gdzie przedszkolaki uczestniczyły w krótkiej lekcji bibliotecznej. Pani bibliotekarka opowiedziała o swoim zawodzie, pokazała dzieciom różne rodzaje książek. Atrakcją dla przedszkolaków był czas na indywidualne poznawanie zakątków biblioteki. Dzieci mogły osobiście wybierać z półek interesujące je książki i oglądać.