„No backpack day” w naszej szkole :)

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Dzień ten obchodziliśmy 4 kwietnia. Zabawa polegała na tym, by bez plecaka przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyła się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack day”  dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Wyobraźnia naszych uczniów w tym dniu była nieograniczona:) Zapraszamy do galerii 🙂

Skip to content