„Baw się DOBRZE! # NIEspieczRAKA”

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Czerniaka. Program skierowany był do uczniów klasy VII i VIII i miał wzbogacić ich wiedzę o istotne fakty związane z tym groźnym nowotworem skóry. Dzięki ciekawym materiałom edukacyjnym młodzież mogła dowiedzieć się jakie są objawy czerniaka i co zrobić, aby się przed nim chronić. Poniżej prezentujemy najważniejsze fakty na temat czerniaka „w pigułce”. Zachęcamy do zapoznania się z nimi gdyż to profilaktyka ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu tej groźnej chorobie.

Już od 11 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. XI Tygodniowi Świadomości Czerniaka przyświeca hasło „Baw się DOBRZE! # NIEspieczRAKA”.

Zapraszamy  też do odwiedzenia strony internetowej poświęconej profilaktyce czerniaka:

https://www.akademiaczerniaka.pl/artykuly/artykul/2022-05-17-xi-tydzien-swiadomosci-czerniaka-baw-sie-dobrze

plakat-znamie-znam-je
ulotka-znamie-znam-je

 

Skip to content